HAKKIMIZDA
anasayfa002

Hikayemiz


Geçimini tarım ve hayvancılıkla sürdüren Çekirge Mahallesi’nin sütçüsü İbrahim YURTOĞLU’nun 1969 yılında henüz çocuk yaştaki 3 oğluyla atıldığı tatlı maceranın adıdır Durak Muhallebicisi.

Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteli, lezzetli ve doğal ürünler satmayı prensip edinen Durak Muhallebicisi, Çekirge Meydanı’na yolu düşen Bursa ve çevre illerden gelen misafirlerin kısa zamanda beğenisini kazanıp dilden dile yayılarak ünlenmiştir.

Her sabah taze sütü, nefis su böreği, tavuksuyu çorbası ve lezzetli kahvaltısıyla güne başlayan, sonrasında kuru fasulye, tavuklu pilav ve Durak Muhallebicisi’ne asıl ün kazandıran Tavukgöğsü, Kazandibi ve diğer sütlü tatlılarıyla devam eden lezzet yolculuğu Durak Muhallebicisi’ni günün her saati uğranıp keyifli zaman geçirilebilecek bir mekan haline getirmiştir.

Yıllar içerisinde yönetimde söz sahibi olmaya başlayan Durak Muhallebicisi’nin geleceğini el birliği ile inşa eden Mithat, Ahmet ve Erdoğan YURTOĞLU kardeşler gelişen Bursa’da dönemin gözde caddelerinden Altıparmak Caddesi’nde 1993 yılında ilk şubelerini hizmete açtılar. Lezzetli, kaliteli ve doğal ürünler satma prensibinden vazgeçmeden büyümenin ilk adımı bu şube ile atılmış oldu.

2005 yılında değişen şartları göz önüne alarak İzmir Yolu üzerinde 1 dönümlük arazi üzerinde üçüncü ve en büyük şubesini açan Durak Muhallebicisi menüsünü Bursa Kebabı, İnegöl Köfte ve Pideli Köfte gibi ürünlerle genişletmiş ve Restaurant – Cafe konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başlamıştır.

Daha sonra 2007 yılında Çekirge Meydanı’ndaki şubesini sivil mimarinin güzel örneklerinden biri olan tarihi binayı restore ederek şubesini bu tarihi binaya taşımış, aynı konsepti yeni yerinde de uygulamaya başlamıştır.

Geçmişten Günümüze


Türk mutfağı dünyanın her köşesinde yer almayı başarmış, eşsiz lezzetlerle ve tatlarla doludur. Kendine özgü yemekleri sayesinde sağlıklı yemekleri en lezzetli haline getiren harika bir mutfaktır.

Kendinizi bu eşsiz güzelliğe hazır hissettiğinizde, geçmişten günümüze gelen bu harika lezzetleri
DURAK MUHALLEBİCİSİ farkıyla tadabilirsiniz.

ALIŞMIŞ OLDUĞUNUZ LEZZETLER